Domácí mazlíčci ve 4.B

Žáci ze 4. B přivítali jaro netradičním způsobem.
Protože v přírodovědě zrovna probírají EKOSYSTÉM OKOLÍ LIDSKÝCH OBYDLÍ, ve středu 22. 3. si do školy přinesli své domácí mazlíčky. Do školních lavic ten den spolu s dětmi pomyslně usedla tato zvířátka: šnek Ferda, králíci Rozárka, Janička a Emina, želvy Agáta, Rozárka a Péťa, křečci Vločka, Křeček, Bobík a Ferda, morče Shaggy a také řasokoule. Doma zůstali pejskové, kočičky i agama Arny.
Ve 4. B ovšem ten den obvyklá výuka neprobíhala! Děti se vžily do role chovatelů a uspořádaly ve své třídě výstavu, na kterou se postupně přišli podívat spolužáci z ostatních tříd.
Malí chovatelé si na výstavu dokázali připravit prostory třídy, s pomocí rodičů přinést zvířátka i s příbytky a celou dobu se o ně starat, vypracovat referáty i trpělivě odpovídat na všetečné otázky svých spolužáků. Na závěr dne ve škole se se zvířátky stačili pomazlit a pohrát si s nimi, vzájemně je seznámit i vyměnit si své chovatelské zkušenosti. Ve 4. B se touto akcí mimo jiné také povedlo posílit třídní kolektiv a pozitivní klima ve třídě.
Protože se výstava všem zúčastněným moc líbila, mohla by se příští rok zopakovat 😊.
Velké díky patří rodičům mých čtvrťáků, bez kterých by tato akce neproběhla.

Mgr. Jana Burešová

Více fotek najdete ve fotogalerii: https://zsjpesaty.rajce.idnes.cz/Domaci_mazlicci_ve_4.B/