Republikové finále v atletickém trojboji Turnov 21.9.2022

Ve středu 21.9.2022 se dvě žačky a dva žáci z pátých ročníků zúčastnili republikového finále v atletickém trojboji, které hostilo město Turnov a jejich nádherný Městský stadion Ludvíka Daňka.

Žáci bojovali s týmy z celé republiky v těchto disciplínách: běh na 50 m, skok do dálky, hod míčkem a štafeta 4×60 m. Hodnotily se výkony jednotlivců i družstev, kde naši bojovníci obsadili 25. místo.

Naše škola byla jediná, která se do tohoto republikového finále z okresu Teplice probojovala. Naši zástupci si přivezli diplom a památeční štafetový kolík. Ceny dětem osobně předával patron soutěže, kterým byl český reprezentant v desetiboji Adam Sebastian Helcelet.

Jsem si jistá, že si děti užily nejen tuto velkolepou událost, ale také dobrodružnou cestu vlakem z Duchcova do Turnova a zpět. Velkou pochvalu zaslouží reprezentanti naší školy, žáci Aneta Anna Volešová, Laura Smolíková, Vojtěch Janovský a Hung Nguyen Manh. A to nejen za svoje sportovní výkony, ale také za zvládnutí náročné cesty a celkový přístup k reprezentaci naší školy.

Bc. Jana Fílová, učitelka TV