Vypouštění poštolek

Naše škola dlouhodobě spolupracuje se záchranou stanicí Falco. Pod jejich záštitou pořádáme každoročně sbírku potravin a potřeb pro zvířata v nouzi. Děti se těchto sbírek nadšeně účastní – trochu je podezíráme, že před Vánoci maminkám vybrabčí spíž… Odměnou jsou pak společné aktivity, jako ta v pátek 10. září. Do Duchcova za dětmi ze 3a přijela pracovnice ZS Falco z Dolního Týnce u Litoměřic. A nepřijela sama. Přivezla s sebou 10 mladých poštolek obecných, které byly ve stanici odchovány a připraveny k vypuštění do volné přírody. Většina žáků této třídy navštěvuje již třetím rokem přírodovědný kroužek při naší škole zaměřený především na ornitologii, a tak páteční setkání s opeřenci rozhodně nebylo první a ani poslední. Ptáci byli nejprve okroužkováni a poté vypuštěni zpět do přírody. Kromě zmíněných poštolek si děti prohlédly netopýra pestrého a mláďata plcha velkého, která si však ve stanici ještě nějaký čas pobudou. Na závěr žáci dostali od ZS Falco drobné dárečky a několik hezkých materiálů do výuky. Všem se akce moc líbila a děti ve vracely do školy plné nových dojmů a zážitků.

Mgr. Martina Hanzlíková