Den s Harry Potterem

V pátek 5. 2. k nám do školy přijel spěšný vlak z Bradavické školy čar a kouzel. Společně jsme se svezli za skvělým dobrodružstvím.
Vyučovací hodiny se změnily z Českého jazyka na Hodinu zaříkávání, místo Matematiky jsme Věštili z čísel a vyzkoušeli jsme si i Hodinu lektvarů.
Program byl opravdu bohatý a v každé třídě vše probíhalo jinak. Někdo se hned na začátku rozdělil do čtyř kolejí a soutěžil již za svou kolej, jinde si žáci museli své místo v jednotlivých kolejích zasloužit splněním úkolu.
Děti řešily zapeklité příklady a sbíraly indicie a kouzelné formule k získání různých odměn. Největší odměnou na konci dne byla příprava opravdového lektvaru, který si děti společně s paní učitelkou vyrobily. Byla to veliká bomba.
I do školní družiny v odpoledních hodinách přijel spěšný vlak z Bradavic. Děti i paní vychovatelky v kostýmech si užily zábavné odpoledne s Harry Potterem. Děti si vyrobily odznaky se symboly kolejí, do kterých je zařadil kouzelný klobouk, zahrály si „židličkovanou“, pexeso s postavami z filmu, skládaly puzzle a hádaly odpovědi na otázky z kvízu. Na závěr každý dostal odměnu. Zábavné odpoledne se všem velice líbilo a už teď se těšíme na další akci.

Kolektiv učitelek a vychovatelek ZŠ J. Pešaty

Na fotografie z této akce se můžete podívat zde: https://www.rajce.net/a17168182