Vážení rodiče,

ráda bych udržela školu otevřenou co nejdéle. Nejvíce tomu pomůžeme, budeme-li velmi zodpovědní, dodržovat hygienická doporučení. Děti potřebují být ve škole jako sůl!
Obecně platí, že postup školy v případě výskytu koronaviru neřeší ředitel školy, ale hygiena – ta určuje – po zjištění okolností výskytu – další kroky. To se samozřejmě týká i školy v přírodě.
Pro výjezd na školu v přírodě platí jednoduchá věc: pokud školy v přírodě nezakáže MŠMT, tak uzavřené smlouvy s dodavateli platí a my nemůžeme jednostranně od smlouvy odstoupit. Dobrá zpráva je, že v Poslově Mlýně školy v přírodě probíhají celé září – mluvila jsem s kolegy řediteli a vše je v naprostém pořádku. Vysoká míra péče a zabezpečení. Samozřejmostí je, že si areál osobně před příjezdem dětí prohlédnu a zkontroluji nastavení hygienických opatření.
Osobně jsem přesvědčena, že děti budou na škole v přírodě ve větším bezpečí než při běžném provozu doma a ve škole: uzavřená a prověřená skupina, maximum času venku na čerstvém vzduchu, posilování imunity při procházkách, radost a dobrá nálada… v poměru k 6-7 hodinám ve škole, kroužky – zejména sporty v uzavřených prostorech.
Takže: doufám, že děti na školu v přírodě vyjedou, užijí si to a vrátí se odpočaté. V případě změny situace budete neprodleně informováni, spolehněte se.
Děkuji za váš zájem, s přáním všeho dobrého
Veronika Prchalová